Dzień bez samochodu – dzień z Kaliskim Rowerem Miejskim

20.09.2017

W piątek godzina jazdy za darmo!
Z okazji Dnia Bez Samochodu Nextbike Polska przygotował dla użytkowników Kaliskiego Roweru Miejskiego miłą niespodziankę. W najbliższy piątek nie będzie naliczana opłata przez całą pierwszą godzinę każdego wypożyczenia.

Dzień bez samochodu jest kulminacyjnym momentem trwającego od soboty Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. „Dla rowerzystów to święto, podczas którego można cieszyć się ze zmian, które zaszły w miastach w ostatnich latach. To też moment, w którym przypominamy o potrzebie promowania alternatywnych wobec samochodów środków transportu – komunikacji miejskiej i rowerów” – mówi Tomasz Wojtkiewicz, prezes Nextbike Polska.

Preferencyjny cennik będzie obowiązywał przez całą dobę od północy z czwartku na piątek do 23:59 w piątek. Zamiast bezpłatnych pierwszych 20 minut wypożyczenia bezpłatna będzie cała godzina. Po jej przekroczeniu opłata będzie naliczana na zwykłych zasadach.

Dbamy o środowisko i nieustannie zachęcamy mieszkańców do korzystania z alternatywnych do samochodów środków transportu. Dzień Bez Samochodu to doskonała okazja, by przypomnieć, że spaliny i hałas przyczyniają się do obniżenia jakości życia” – mówi Grzegorz Sapiński, prezydent Kalisza. – „Kaliski rower miejski cieszy się dużą popularnością. Zapraszam do skorzystania z oferty przygotowanej przez Nextbike Polska.”

Kaliski Rower Miejski to 105 rowerów i 12 samoobsługowych stacji. Skorzystać z nich może każdy, kto zarejestruje się na stronie KaliskiRowerMiejski.pl. Standardowo pierwsze 30 minut wypożyczenia jest zawsze całkowicie bezpłatne, wypożyczenie do godziny kosztuje złotówkę, a każda kolejna godzina jest po 2 zł. Od uruchomienia systemu 1 lipca zarejestrowało się w nim ponad 3 tysiące osób, które dokonały niemal 30 tysięcy wypożyczeń.