Kaliski Rower Miejski – nowe stacje i rowery

29.05.2018

Kaliski Rower Miejski cieszy się niesłabnącą popularnością. Od początku maja rowery wypożyczono już ponad 13 tysięcy razy. W piątek, 1 czerwca, system zostanie rozbudowany o kolejnych 7 stacji, co oznacza, że w mieście będzie można wypożyczać rowery już w 19 lokalizacjach.

Kaliszanie chętnie korzystają z roweru miejskiego, dlatego dodatkowe stacje to duże udogodnienie dla mieszkańców, ale także inwestycja w komfort podróżowania” – mówi Grzegorz Sapiński, prezydent Kalisza. „Wprowadzamy w mieście inteligentne rozwiązania, dzięki którym ułatwiamy kaliszanom codzienne funkcjonowanie i jednocześnie dbamy o środowisko.”

Kaliski Rower Miejski rośnie w siłę. 1 czerwca uruchamiamy 7 stacji, a już 1 lipca 11 kolejnych. Łącznie w tym roku mieszkańcy Kalisza i turyści będą mogli korzystać z 30 stacji i 283 rowerów. Są rowery standardowe, tandemy, rowery familijne i dziecięce. Zachęcamy do przesiadania się na rower podczas codziennych dojazdów do pracy oraz do rodzinnych przejażdżek” – mówi Marek Pogorzelski, rzecznik prasowy Nextbike Polska, operatora Kaliskiego Roweru Miejskiego.

Nowe stacje Kaliskiego Roweru Miejskiego: pl. Jana Pawła II/Pomnik A. Asnyka, Kołobrzeska/Okrąglicka, Gajowa/Nadleśnictwo, Armii Krajowej/Kaczorowskiego, Majkowskie Wembley, Majkowska/Węzeł i Pobożnego/Parking. Po uruchomieniu nowych stacji na ulice wyjedzie również 56 dodatkowych rowerów.

Osoby, które po raz pierwszy chcą skorzystać z roweru, powinny zarejestrować się w systemie poprzez stronę internetową KaliskiRowerMiejski.pl, terminal stacji wypożyczeń lub bezpłatną aplikację Nextbike. Należy również wpłacić co najmniej 10 złotych opłaty inicjalnej. Pierwsze pół godziny każdego wypożyczenia jest bezpłatne, za czas od 31 do 60 minuty zapłacimy złotówkę, za drugą i każdą następną godzinę po 2 złote. Aby wypożyczyć rower wystarczy wpisać w terminalu stacji wypożyczeń swój numer telefonu, kod PIN i numer wypożyczanego roweru. Można również skorzystać z bezpłatnej dedykowanej aplikacji Nextbike na urządzenia mobilne.

Kaliski Rower Miejski cieszy się wielką popularnością. Tylko od 1 maja dokonano już ponad 13 tysięcy wypożyczeń. W systemie zarejestrowało się już niemal 5000 użytkowników, tylko w tym sezonie ich liczba wzrosła o ponad 1500 osób.