Kaliski Rower Miejski powraca

29.03.2019

1 kwietnia po zimowej przerwie mieszkańcy Kalisza będą mogli znów korzystać z rowerów publicznych. Do końca października będzie można wypożyczać 283 rowery, w tym rowery familijne typu cargo, tandemy i rowerki dziecięce.

Kaliski Rower Miejski został w ubiegłym sezonie znacząco rozbudowany. Od 1 maja można było korzystać z 12 stacji, od czerwca z kolejnych 7, a od lipca z kolejnych 11. Łącznie kaliszanie mieli do dyspozycji 30 stacji, a liczba wypożyczeń w ciągu sezonu przekroczyła 128 tysięcy.

„Kaliski Rower Miejski urósł, wzrosła też jego popularność wśród mieszkańców. Bardzo nas cieszy, że kolejne osoby przekonują się do tej formy transportu i spędzania wolnego czasu. Liczymy, że w tym sezonie dołączą do nas kolejni użytkownicy” – mówi Robert Lech, prezes Nextbike Polska.

„Kaliszanie coraz częściej i chętniej korzystają z ekologicznych środków transportu. Także z roweru miejskiego, który mieszkańcy naszego miasta wyraźnie polubili. Świadczy o tym 128 tysięcy wypożyczeń w zeszłym roku. Mam nadzieję, że także w rozpoczynającym się sezonie równie chętnie będą z rowerów miejskich korzystać” – informuje wiceprezydent Grzegorz Kulawinek.

Z roweru może skorzystać każdy. Dzieci powinny to robić pod opieką rodziców. Samodzielnie wypożyczyć rower mogą osoby pełnoletnie, lub te, które ukończyły 13. rok życia i przedstawiły zgodę rodziców. Przed pierwszym wypożyczeniem należy się zarejestrować korzystając ze strony internetowej KaliskiRowerMiejski.pl, aplikacji mobilnej Nextbike lub terminala stacji wypożyczeń. Należy również zasilić swoje konto w systemie kwotą co najmniej 10 złotych.

Rower można wypożyczyć poprzez terminal lub aplikację Nextbike. Wystarczy postępować zgodnie z instrukcjami – zalogować się wpisując numer telefonu i kod PIN (w aplikacji wystarczy zrobić to raz) i wpisać numer roweru. Aplikacja mobilna Nextbike umożliwia też wypożyczenie poprzez zeskanowanie kodu QR roweru.

Pierwsze 30 minut każdego wypożyczenia jest bezpłatne. Po ich przekroczeniu opłaty są naliczane zgodnie z cennikiem – 1 zł kosztuje wypożyczenie nieprzekraczające godziny, a za drugą i każdą następną godzinę system nalicza po 2 złote.