Kaliski Rower Miejski powraca

30.04.2018

Dobra wiadomość dla kaliskich rowerzystów! Już 1 maja powraca Kaliski Rower Miejski! Na początek będzie można skorzystać z 12 stacji rowerowych. Wkrótce system zostanie rozbudowany o kolejnych 18 stacji.

7 stacji rowerowych zostanie uruchomionych 1 czerwca, a 11 kolejnych 1 lipca. Łącznie w tym roku dostępnych będzie 30 stacji, na których będzie można wypożyczyć 283 rowery, w tym 12 rowerów familijnych, 6 tandemów i 25 rowerków dziecięcych.

To już kolejny sezon z Kaliskim Rowerem Miejskim. To dla nas wielka satysfakcja, że po programie pilotażowym i ubiegłym sezonie, od tego roku wracamy do Kalisza na stałe. Jestem przekonany, że dzięki rozbudowie systemu, przybędzie wielu nowych użytkowników, którzy przekonają się, że rower może być doskonałym środkiem codziennego transportu” – mówi Tomasz Wojtkiewicz, prezes Nextbike Polska, operatora Kaliskiego Roweru Miejskiego.

Bardzo cieszę się z podpisania umowy z firmą Nextbike. Zeszłoroczna edycja, w której mieliśmy 12 stacji rowerowych w Kaliszu, cieszyła się wielką popularnością i dlatego podjęliśmy decyzję, by to działanie stało się częścią naszej komunikacji miejskiej. Zamówienie jest zatem na 3 lata i na 283 rowery, nawet więcej niż pierwotnie zakładaliśmy, bo żeby mówić o komunikacji pełnej, siecią musi być objęte całe miasto” – dodaje prezydent miasta Kalisza Grzegorz Sapiński.

W pierwszej kolejności stacje Kaliskiego Roweru Miejskiego zostaną uruchomione w znanych już mieszkańcom dotychczasowych lokalizacjach – Główny Rynek, Aquapark, Rogatka (Cmentarz Miejski), Dworzec PKP, Złoty Róg, hala Kalisz Arena, Teatr, Poznańska/Szpital, Podmiejska/Orlik, Młynarska/Wąska, Park Przyjaźni, Ułańska/UAM.

Konta użytkowników pozostają aktywne. Osoby, które po raz pierwszy chcą skorzystać z roweru, powinny zarejestrować się w systemie poprzez stronę internetową KaliskiRowerMiejski.pl, terminal stacji wypożyczeń lub bezpłatną aplikację Nextbike. Należy również wpłacić co najmniej 10 złotych opłaty inicjalnej. Pierwsze pół godziny każdego wypożyczenia jest bezpłatne, za czas od 31 do 60 minuty zapłacimy złotówkę, za drugą i każdą następną godzinę po 2 złote.

Wypożyczenie roweru jest bardzo łatwe. Wystarczy wpisać w terminalu stacji wypożyczeń swój numer telefonu, kod PIN i numer wypożyczanego roweru. Można również skorzystać z bezpłatnej dedykowanej aplikacji Nextbike na urządzenia mobilne, które umożliwia wypożyczenie poprzez skanowanie kodu QR. Trwa to zaledwie kilka sekund.

Kaliski Rower Miejski będzie można wypożyczać do końca października. W przyszłym i kolejnym roku rozpocznie się on już 1 kwietnia.