Od 1 czerwca znowu można korzystać z Kaliskiego Roweru Miejskiego. Do dyspozycji mieszkańców jest 168 rowerów, w tym tandemy, rowery cargo i dziecięce, na 18 stacjach.

Wypożyczenie roweru jest możliwe po dokonaniu rejestracji w systemie. Można to zrobić za pośrednictwem strony internetowej www.kaliskirowermiejski.pl(Nowe okno)(Link do innej strony), infolinii , za pomocą aplikacji mobilnej Nextbike lub bezpośrednio przy terminalu umieszczonym na stacji.

Samo wypożyczenie roweru jest bardzo proste. Na terminalu należy nacisnąć „wypożycz”. Następnie podać numer telefonu, kod PIN oraz postępować zgodnie z wyświetlanymi instrukcjami. Wybrany rower zostanie zwolniony automatycznie. Jeśli natomiast jest zabezpieczony linką, trzeba go odblokować za pomocą otrzymanego kodu do zamka szyfrowego.

Aby zwrócić rower, wystarczy wprowadzić go do elektrozamka. Sygnał dźwiękowy potwierdzi jego przypięcie. Jeśli na stacji nie ma wolnego miejsca, jednoślad należy przypiąć zamkiem szyfrowym do ucha wybranego stojaka lub innego roweru, a następnie przetasować cyfry. Następnie na terminalu bądź w aplikacji należy przycisnąć „zwrot” i postępować zgodnie ze wskazówkami na wyświetlaczu.

Korzystanie z rowerów miejskich jest tańsze w przypadku posiadania Kaliskiej Karty Mieszkańca – przez pierwszych 30 minut jeździmy za darmo, a ceny dłuższego wypożyczenia są niższe o połowę.

Cennik za wypożyczenie roweru w taryfie zwykłej:
do 20 min. – 0 zł
21-60 min. – 2 zł
druga i każda następna godzina – 4 zł

Cennik za wypożyczenie roweru w taryfie ulgowej (po dopisaniu do konta Kaliskiej Karty Mieszkańca):
do 30 min. – 0 zł
31-60 min. – 1 zł
druga i każda następna godzina – 2 zł

Lista stacji:
1. Dworzec PKP
2. Hala Arena
3. Podmiejska/Orlik
4. Poznańska/szpital
5. Cmentarz miejski
6. Park Przyjaźni
7. Złoty Róg
8. Teatr
9. Główny Rynek
10. Aquapark
11. Cmentarz tyniecki
12. Majkowskie Wembley
13. Majkowska/węzeł przesiadkowy
14. Tatrzańska/Karpacka
15. Dobrzecka/Reja
16. Gajowa/nadleśnictwo
17. Młynarska/Wąska
18. ul. Poznańska – na wysokości Cmentarza Komunalnego