Tydzień z Kaliskim Rowerem Miejskim

10.07.2017

Już od przeszło tygodnia mieszkańcy Kalisza i turyści korzystają z Kaliskiego Roweru Miejskiego. Przez pierwszych 9 dni rowery wypożyczono już ponad 3500 razy! W systemie zarejestrowało się ponad 1000 osób.

Już pierwszy tydzień, podobnie jak wcześniejszy pilotaż, pokazał, że rowery miejskie są w Kaliszu potrzebne, a mieszkańcy chcą z nich korzystać” – podsumowuje Tomasz Wojtkiewicz, prezes Nextbike Polska, operatora systemu – „Przez pierwsze 4 dni liczba wypożyczeń codziennie rosła. To pokazuje, że kaliszanie nie traktują roweru jako jednorazowej ciekawostki, tylko chcą z niego korzystać na co dzień. Jeden użytkownik ma już średnio za sobą przeszło 3 wypożyczenia. A nowych użytkowników każdego dnia przybywa! Już teraz widać, że jest potrzeba, by rower miejski został w Kaliszu na stałe.

Aby zacząć korzystać z Kaliskiego Roweru Miejskiego, wystarczy zarejestrować się na stronie kaliskirowermiejski.pl i wpłacić co najmniej 10 złotych, z których finansowane będą późniejsze wypożyczenia. By wypożyczyć rower, wystarczy podejść do terminala, wpisać numer telefonu, kod PIN oraz numer wypożyczanego roweru i gotowe! Można również skorzystać z aplikacji Nextbike na urządzenia mobilne, która nie wymaga każdorazowego logowania, co znacznie ułatwia wypożyczenie.

Kaliski Rower Miejski cieszy się dużą popularnością. To jedno z wielu zadań zrealizowanych w ramach Budżetu Obywatelskiego” – mówi Grzegorz Sapiński, prezydent Kalisza. – „Od momentu uruchomienia wypożyczalni, składającej się z 12 stacji i 105 rowerów, w tym 5 dziecięcych, 2 typu tandem i 2 typu cargo, z oferty skorzystano już 3500 razy. Wprowadzamy w naszym mieście inteligentne rozwiązania, dzięki którym ułatwiamy kaliszanom codzienne funkcjonowanie i jednocześnie dbamy o środowisko. Inwestycja cieszy tym bardziej, że wybrali ją mieszkańcy. Mam nadzieję, że w kolejnych latach Kaliski Rower Miejski na stałe zagości w grodzie nad Prosną.

Pierwsze 30 minut każdego wypożyczenia jest bezpłatne, za kolejne pół godziny zapłacimy złotówkę, a za drugą i każdą następną godzinę po 2 złote. Warto pamiętać, że konto jest aktywne tylko wtedy, gdy jego stan wynosi co najmniej 10 złotych. Pieniądze te są zwracane po wyrejestrowaniu z systemu.

Jak dotąd kaliszanie najchętniej wypożyczali Kaliski Rower Miejski w niedzielę, 9 lipca. Ze 105 rowerów skorzystano wówczas 593 razy. Średni czas jednego wypożyczenia to 26 minut i 32 sekundy.

Najpopularniejsze stacje Kaliskiego Roweru Miejskiego:

1. Ratusz

2. Arena

3. Teatr

4. Podmiejska Orlik

5. Dworzec Kolejowy

Najpopularniejsze trasy:

1. Aqua Park do Ratusz

2. Podmiejska Orlik do Arena

3. Dworzec Kolejowy do Ratusz

4. Ratusz do Teatr

5. Ratusz do Aqua Park

Kaliski Rower Miejski został uruchomiony 1 lipca. Do dyspozycji użytkowników jest 12 samoobsługowych stacji wypożyczeń i 105 rowerów, w tym 2 tandemy, 2 rowery familijne i 5 rowerków dziecięcych. Rowerki dziecięce można wypożyczać i oddawać jedynie na stacji Teatr. Wszystkie inne rowery można wypożyczać i zwracać na dowolnej stacji Kaliskiego Roweru Miejskiego. Operatorem KRM jest Nextbike Polska , największy w Polsce operator systemów rowerów miejskich. Jednorazowa rejestracja w systemie umożliwia korzystanie z rowerów Nextbike w całej Polsce, m.in. w Poznaniu, Łodzi, Warszawie i Wrocławiu, oraz na świecie.