Od niedzieli, 1 lipca, mieszkańcy Kalisza będą mogli już korzystać z 30 stacji rowerowych i 283 rowerów, w tym 12 rowerów familijnych typu cargo, 6 tandemów i 25 rowerków dziecięcych. Do funkcjonujących dziś 19 samoobsługowych stacji rowerowych dojdzie 11 kolejnych.

Kaliski Rower Miejski cieszy się wielką popularnością wśród mieszkańców. W niecałe 2 miesiące, od 1 maja, z rowerów miejskich mieszkańcy skorzystali już ponad 30 tysięcy razy! To niemal tyle samo, co przez cały ubiegłoroczny sezon. Najchętniej rowery wypożyczaliśmy w niedzielę, 10 czerwca. W ciągu doby kaliszanie skorzystali z nich aż 831 razy. W systemie zarejestrowanych jest już ponad 6 tysięcy osób. To jest dla mnie konkretna informacja zwrotna, że mieszkańcy potrzebują rowerów miejskich” ‒ podkreśla prezydent Grzegorz Sapiński.

Rowery elektryczne miejskie, sprawdzone miejskie rowery elektryczne w Bikemia

1 lipca uruchomionych zostanie 11 nowych stacji: Ks. Jolanty/Most, Braci Niemojowskich/Szkoła, Cmentarz Komunalny, Tatrzańska/Karpacka, Cmentarz Tyniecki, Sadowa/Mc. Donalds, al. Woj. Pol./Ryneczek, Wrocławska/COSSW, Dobrzecka/Reja, Skarszewska/Borkowska i Stawiszyńska/Morelowa. Będzie z nich można korzystać na tej samej zasadzie, jak z już funkcjonujących: Główny Rynek, Aquapark, Cmentarz Miejski, Dworzec PKP, Złoty Róg, Arena, Teatr, Poznańska/Szpital, Podmiejska/Orlik, Młynarska/Wąska, Park Przyjaźni, Ułańska/UAM, pl. Jana Pawła II/pomnik A. Asnyka, Kołobrzeska/Okrąglicka, Gajowa/Nadleśnictwo, Armii Krajowej/Kaczorowskiego, Majkowskie Wembley, Majkowska/Węzeł i Pobożnego/Parking.

Kaliski Rower Miejski rośnie w siłę. W ubiegłym roku 1 lipca startowaliśmy z 12 stacjami, w tym roku uruchomiliśmy je już 1 maja. Po miesiącu doszło siedem stacji, w niedzielę uruchamiamy 11 kolejnych. Cieszymy się, że wraz z rozbudową systemu rośnie jego popularność. W tym roku dołączyło do nas ponad 2500 nowych użytkowników, nie ma dnia, by w systemie nie rejestrowało się kilkadziesiąt nowych osób” – mówi Marek , rzecznik prasowy Nextbike Polska.

Kaliski Rower Miejski to jeden z czterech systemów Nextbike Polska w województwie wielkopolskim. Tegoroczny sezon potrwa do końca października.