12 samoobsługowych stacji wypożyczeń, 105 rowerów, w tym 5 dziecięcych, 2 tandemy i 2 familijne, pojawi się na ulicach Kalisza już w najbliższą sobotę, 1 lipca. System Kaliskiego Roweru Miejskiego będzie działał do końca listopada. Za jego obsługę odpowiada Bkke Polska, największy operator systemów rowerów miejskich w naszym kraju.

„Kalisz to kolejne już miasto, w którym inicjatywa uruchomienia roweru miejskiego wyszła od mieszkańców, a urzędnicy ten pomysł podchwycili. Cieszymy się, że po programie pilotażowym, w tym roku możemy udostępnić mieszkańcom Kalisza aż 105 rowerów na 5 miesięcy” – mówi Prezes Bike Polska. – „Poza standardowymi rowerami, w Kaliszu będzie też 5 rowerów dziecięcych, dwa tandemy i dwa rowery familijne, przystosowane do przewożenia nawet czworga dzieci.”

Rowery miejskie damskie i męskie – Rower miejski – sklep Bikemia.com

Z Kaliskiego Roweru Miejskiego może skorzystać każdy. Wystarczy zarejestrować się na stronie internetowej kaliskirowermiejski.pl, wpłacić 10 złotych opłaty inicjalnej, z której finansowane będą wypożyczenia. Warto podkreślić, że pierwsze 30 minut każdego wypożyczenia jest całkowicie bezpłatne. Za pierwszą godzinę wypożyczenia zapłacimy 1 zł, za drugą i każdą kolejną po 2 zł.

Samo wypożyczenie jest niezwykle łatwe. Wystarczy wpisać na terminalu przy stacji swój numer telefonu, kod PIN i numer wypożyczanego roweru. Można również skorzystać ze specjalnej bezpłatnej aplikacji Nextbike, która umożliwia wypożyczanie m.in. poprzez skanowanie kodu QR. Aby zwrócić rower, wystarczy wpiąć go w elektrozamek tej samej lub dowolnej innej stacji Kaliskiego Roweru Miejskiego. Dotyczy to wszystkich rowerów z wyjątkiem dziecięcych, które można wypożyczać i zwracać jedynie na stacji Teatr zlokalizowanej w pobliżu Parku Miejskiego.

Stacje Kaliskiego Roweru Miejskiego: Dworzec Kolejowy, Arena, Podmiejski Orlik, Poznańska Szpital, Rogatka, Park Przyjaźni, Ułańska, Teatr (stacja z rowerkami dla dzieci), Ratusz, Toruńska Szpital, Aquapark, Młynarska. System Kaliskiego Roweru Miejskiego będzie działał do końca listopada.

Warto podkreślić, że każdy zarejestrowany użytkownik Kaliskiego Roweru Miejskiego może korzystać z systemów bike na całym świecie. W Polsce systemy bike działają m.in. w Warszawie (), Poznaniu, Łodzi, Wrocławiu, Opolu, Katowicach i Gliwicach.